Get Adobe Flash player

Dobry Klimat dla Powiatów u ministra Korolca

22 marca Marcin Korolec, minister środowiska, przyjął przedstawicieli Instytutu na rzecz Ekorozwoju i Związku Powiatów Polskich. Okazją do spotkania było zakończenie cyklu debat klimatycznych. Przez cztery miesiące debaty odbywały się w powiatach na terenie całego kraju. Łącznie zorganizowano 90 debat ?Podyskutujmy o klimacie w naszym powiecie?. Debaty zostały zorganizowane w ramach wspólnego projektu InE i ZPP zatytułowanego ?Dobry Klimat dla Powiatów?. Patronat nad tymi debatami objął z inicjatywy własnej minister środowiska. Spotkanie dało okazję do przedstawienia wniosków płynących z debat, jako podstawy do dalszych działań nie tylko na rzecz ochrony klimatu, ale także zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie naszego kraju.

Więcej…

Dobry klimat w Powiecie Jasielskim

Dobiega końca cykl debat klimatycznych, przeprowadzanych w ramach realizowanego przez Instytut na Rzecz Ekorozwoju i Związku Powiatów Polskich projektu ?Dobry Klimat dla Powiatów?. Jedną z ostatnich debat była ta w Starostwie Powiatów w Jaśle.

Więcej…

Olsztyn i Mrągowo - super debaty klimatyczne

Kolejne debaty klimatyczne w ramach projektu ?Dobry Klimat dla Powiatów? odbyły się w Olsztynie i Mrągowie, powiatach zasypanych śniegiem i w okowach silnego mrozu. Niska temperatura za oknami, przewrotnie świadcząca o tym, że klimat się zmienia, nie miała negatywnego wpływu na przebieg obu debat. Zarówno w powiecie mrągowskim, jak i olsztyńskim powalała na kolana olbrzymia wiedza na temat nie tylko zmian klimatu, ale także szeroko rozumianego środowiska.

Więcej…

Tydzień z Dobrym Klimatem

To był pracowity tydzień, w którym odbyło się kilka debat klimatycznych w ramach naszego projektu ?Dobry Klimat dla Powiatów?.

Więcej…

Dobry klimat to także rozwój regionu i nowe miejsca pracy

Odbyły się kolejne debaty w ramach realizowanego przez Związek Powiatów Polskich i Instytut na rzecz Ekorozwoju, przy udziale partnera z Kornwalii. Tym razem odwiedziliśmy Bielsko Białą i Suchą Beskidzką.

Więcej…

Więcej artykułów…

LIDER PROJEKTU
instytut logo2

 

PARTNERZY PROJEKTU

cep logo1

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akceptuję warunki.

EU Cookie Directive Module Information