Get Adobe Flash player

Powiatowy Program Niskoemisyjnego Rozwoju

Warsztaty w Starogardzie Gdańskim za nami

29 stycznia zgodnie z przyjętym harmonogramem odbyły się w Starogardzie Gdańskim warsztaty poświęcone Pilotażowemu Programowi Niskoemisyjnego Rozwoju dla powiatu starogardzkiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych i instytucji, biznesu, organizacji pozarządowych i społeczeństwa.

Całodzienne spotkanie w którym wzięło udział niemal 40 osób miało charakter zajęć warsztatowych. Prowadzonych przez ekspertów w pięciu grupach: rolnictwo i tereny zielone, energetyka, gospodarka komunalna i odpadami , transport oraz budowanie świadomości. Uczestnicy przed warsztatami zapoznali się z materiałami diagnozującymi obecną sytuację powiatu, a w trakcie dokonali ich oceny, by następnie w drodze dyskusji wskazać najważniejsze z punktu widzenia niskoemisyjnej gospodarki silne i słabe strony powiatu oraz możliwe szanse i zagrożenia dla jego rozwoju. Wypracowane wnioski staną się podstawą do dalszych prac.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony za czas i aktywny udział w zajęciach. Podczas następnego spotkania planowanego na początek marca zostanie dokonana ocena propozycji Pilotażowego Programu Niskoemisyjnego Rozwoju. Do tego czasu będą trwały intensywne prace eksperckie nad jego treścią.

Osoby zainteresowane serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi w trakcie warsztatów.

Warsztaty w ramach Pilotażowego Programu Niskowęglowego Rozwoju

29 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim przy ul. Kościuszki 17 odbędą się warsztaty do udziału w których zapraszamy mieszkańców powiatu, lokalne władze, przedstawicieli biznesu oraz osoby działające w organizacjach pozarządowych.

W trakcie warsztatów będziemy dyskutować w grupach nad pięcioma kluczowymi tematami: energetyką, rolnictwem, gospodarką komunalną/gospodarką odpadami, transportem i budowaniem świadomości. Celem warsztatów będzie dostarczenie wiedzy niezbędnej do postawienia pełnej diagnozy, która będzie punktem wyjścia do stworzenia materiału końcowego, czyli Programu Niskowęglowego Rozwoju dla Powiatu Starogardzkiego.

Pełen program warsztatów można pobrać korzystając z linku pod niniejszym artykułem.

Liczba osób mogących uczestniczyć w warsztatach jest ograniczona. Termin zgłoszeń upływa 23 stycznia, dlatego prosimy o szybkie podjęcie decyzji.

Formularz zgłoszeniowy w wersji internetowej (najszybsza i najprostsza forma zapewnienia sobie udziału w warsztatach) dostępny jest TUTAJ, a jego wypełnienie zajmuje nie więcej niż 1,5 minuty.

Formularz można również pobrać korzystając z linków zamieszczonych pod niniejszym artkułem. Po wypełnieniu należy go przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem pod numer 22 851 04 00.

Serdecznie zapraszamy!

 

LIDER PROJEKTU
instytut logo2

 

PARTNERZY PROJEKTU

cep logo1

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akceptuję warunki.

EU Cookie Directive Module Information