Get Adobe Flash player

Powiatowy Pakiet Klimatyczny

Powiatowy Pakiet Klimatyczny, czyli kolejna publikacja projektu "Dobry klimat dla Powiatów". Z pakietu dowiecie się nie tylko o tym czym są zmiany klimatu i jak wygląda aktualny stan polityki globalnej, europejskiej i krajowej w zakresie ochrony klimatu, ale także jak samorządy mogą realizować tego typu politykę.

Pakiet podzielony jest na dwie części.

W pierwszej części wyjaśnione są podstawy zjawiska określanego mianem zmian klimatu, opisano jego potencjalne skutki, w tym w szczególności dla Polski, podano aktualne informacje o stanie polityki ochrony klimatu na świecie, w Europie i w Polsce. Całość wzbogacono licznymi przykładami wdrożnych projektów przyczyniających się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych zrealizowanymi w ostatnich latach w Polsce.

W drugiej części pokazano szereg rozwiązań i instrumentów, jakimi samorządy lokalne: powiatowe i gminne, mogą realizować swoją własną politykę energetyczno-klimatyczną. Problematyka tej części obejmuje zagadnienia od zarządzania działaniami energetycznymi, poprzez tworzenie dokumentów strategicznych, zamówienia publiczne, zarzadzanie kryzysowe po zachęcanie przedsiębiorstw i mieszkańców do ochrony klimatu. W krótkich opracowaniach na te tematy pojawiają się cenne odniesienia do miejsc, w których znajdują się dodatkowe informacje.

 

 

Załączniki:
Dostęp do URL (http://www.chronmyklimat.pl/content/files/DOKLIP/Powiatowy_Poradnik_Klimatyczny.pdf)Powiatowy_Poradnik_Klimatyczny.pdf[ ]2262 Kb

LIDER PROJEKTU
instytut logo2

 

PARTNERZY PROJEKTU

cep logo1

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akceptuję warunki.

EU Cookie Directive Module Information