Get Adobe Flash player

Dobry Klimat w warmińsko-mazurskim

doklip konferencjeMożliwości dofinansowania projektów związanych z ochroną klimatu z dotacji unijnych w latach 2014-2020 oraz źródła wsparcia finansowego na tego typu działania w Polsce były tematem regionalnej konferencji klimatycznej w Kętrzynie.

5 listopada 2013 roku w Kętrzynie odbyła się regionalna konferencja klimatyczna realizowana w ramach projektu ?Dobry klimat dla powiatów?. Gospodarzem konferencji był Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego przewodniczącym jest Tadeusz Mordasiewicz, Starosta Kętrzyński.
Organizatorami są Instytut na rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich. Zaproszeni do wzięcia udziału w tej konferencji byli lokalni dziennikarze, starostwie oraz inne osoby z administracji województwa warmińsko- mazurskiego.

Uczestnicy dowiedzieli się o możliwościach dofinansowania projektów związanych z ochroną klimatu z dotacji unijnych w latach 2014-2020 oraz o istniejących źródłach wsparcia finansowego na tego typu działania w Polsce.

Zaproszeni na konferencję eksperci doradzali samorządowcom, jak w praktyczny sposób powinni rozpocząć na swoim terenie działania związane z ochroną klimatu, jak gminy i powiaty mogą ze sobą w tym zakresie współpracować oraz jakie uzyskać korzyści na poziomie gospodarczym, społecznym oraz poprawy zdrowia mieszkańców regionu.

Polecamy także wywiad, jakiego udzielił Serwisowi Samorządowemu PAP Krzysztof Piłat, starosta ełcki. Wywiad znajduje się TUTAJ.

źródło: inf. własna, Serwis Samorządowy PAP

LIDER PROJEKTU
instytut logo2

 

PARTNERZY PROJEKTU

cep logo1

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akceptuję warunki.

EU Cookie Directive Module Information