Get Adobe Flash player

Powiaty Limanowski i Tatrzański debatowały o dobrym klimacie

Odbyły się kolejne debaty klimatyczne w ramach projektu ?Dobry Klimat dla Powiatów? ? 14 listopada w Limanowej i następnego dnia w Zakopanem. Chociaż szczególnie dotyczy to stolicy polskich Tatr, to oba powiaty charakteryzują się nieprzeciętnymi walorami przyrodniczymi, do obu też przyjeżdża wielu turystów.

Podczas debaty ?limanowskiej? wśród wielu problemów na czoło wysunęła się zasoby wodne na terenie tego powiatu. Wszyscy uczestnicy podkreślali alarmującą sytuację w tym zakresie, bowiem już teraz zaczyna na terenie powiatu limanowskiego brakować wody. Zgodzono się więc, że inwestycje zmierzające do poprawy bilansu wodnego są priorytetowe. W powiecie limanowskim, atrakcyjnym turystycznie, ważnym problemem jest dostępność powiatu dla przyjezdnych, a przede wszystkim dla inwestorów. Niestety, w tym zakresie nie jest dobrze, bowiem istniejące drogi są nie tylko w złym stanie, ale nie są w stanie przyjąć zwiększonego ruchu i to zarówno turystycznego, jak przede wszystkim inwestorów.

Powiat Tatrzański to perła w koronie nie tylko turystyki, ale także w dziedzinie środowiska naturalnego. Osiągnięcia powiatu, w tym szeroko wykorzystywana geotermia budzą szacunek. Określając wizję rozwoju ekologicznego i środowiska naturalnego w powiecie podkreślano konieczność inwestowania w ochronę klimatu oraz zmniejszanie zanieczyszczenia. Wielkim sojusznikiem tego typu działań jest załoga Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz nadleśnictwa ? szeroko reprezentowane i bardzo aktywne podczas debaty. Istotnym elementem klimatycznej układanki jest starostwo powiatowe, które prowadzi szerokie działania na rzecz tatrzańskiej przyrody.

Na wnioski z debat klimatycznych czekają nie tylko powiaty, w których dyskutujemy o dobrym klimacie, ale także minister środowiska Marcin Korolec, który objął nasze debaty swoim patronatem. Jeżeli chodzi o Powiaty Limanowski i Tatrzański będzie to pakiet ważnych i pilnych spraw, które należy w dziedzinie środowiska jak najszybciej podjąć.

 

Źródło: wartowiedziec.org

LIDER PROJEKTU
instytut logo2

 

PARTNERZY PROJEKTU

cep logo1

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Akceptuję warunki.

EU Cookie Directive Module Information